03.09.2020 17:07
Perjantaina vieraaksi Helsingin IFK
KooKoon harjoitusottelukausi jatkuu perjantaina kotiyleisön edessä, kun Helsingin IFK saapuu oranssimustien vieraaksi.
Kauden 2020–2021 preseason jatkuu perjantaina kolmannella harjoitusottelulla, kun Helsingin IFK saapuu KooKoon vieraaksi Lumon Areenalle. Ottelu on toinen kotiyleisön edessä pelattavista harjoitusotteluista.
KooKoo on voittanut kaksi edellistä pelaamaansa harjoitusottelua: pari viikkoa sitten kouvolalaiset voittivat Ketterän Imatralla pelatussa Bauer Games -tapahtumassa lukemin 3–6. Viikko sitten perjantaina kotiyleisön edessä sen sijaan kaatui HPK 6–2.
– Tottakai tähän asti kauden tärkein peli edessä, kun tässä vaiheessa aina se seuraava matsi on se tärkein, KooKoo-hyökkääjä Kasper Björkqvist kertoo.
– Ja tottakai harjoitusotteluissa aina nähdään, missä mennään.
Vastassa perjantaina on Helsingin IFK – kouvolalaisten näkökulmasta kova joukkue, jonka voittaminen on aina iso asia.
– Kun Espoosta olen kotosin, niin nyt naapurikylän joukkue IFK on aina ollut se, ketä vastaan on halunnut pelata ja kyllä se eri tavalla sytyttää, Björkvist kertoo.
Kuuntele hyökkääjän haastattelu kokonaan alta KooKooTV:stä!
Ottelu alkaa klo 18.30 ja ovet avataan klo 17.30.
MUISTATHAN:
- Saavu otteluun vain terveenä
- Pidä turvaväli muihin ihmisiin, myös jonottaessa
- Käytäthän kasvomaskia
- Pese käsiä ja käytä käsidesiä
- Huolehdithan turvaväleistä myös katsomossa
- Saavuthan paikalle ajoissa
- Noudatathan rauhallisuutta – jonot näyttävät pitkiltä turvavälien kanssa
- Lataathan puhelimeesi koronavilkku-sovelluksen
Henkilökuntamme on ohjeistettu toimimaan kiinnittäen erityistä huomiota hygieniaan sekä turvaväleihin tapahtumassamme turvavarusteita käyttäen. Pyydäthän apua ja neuvoa, mikäli tarvitset. Yhdessä luomme turvallisen ottelutapahtuman kaikille.
** Päivitetty 1.9.2020. KooKoo pidättää oikeudet muutoksiin.**